Pol’and’RockFestival w sieci

 

Przez ponad rok, ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, w Polsce nie odbywały się festiwale plenerowe. Jednym z pierwszych, w których publiczność mogła wziąć udział na żywo, był Pol’and’RockFestival, organizowany pod koniec lipca 2021 roku, przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na czas trwania festiwalu Emitel zapewnił dostęp do internetu dla organizatorów i zaplecza festiwalu.

27. edycja Pol’and’RockFestival odbyła się na terenie byłego lotniska w Makowicach, w gminie Płoty, w woj. zachodniopomorskim. Wystąpiło na nim wiele gwiazd polskiej muzyki, m. in.: Renata Przemyk, Kasia Kowalska, kapele: Dżem, Pidżama Porno, Black River. W wydarzeniu wzięło udział ok. 20.000 widzów. 27 Festival Pol’and’Rock odbył się w formie hybrydowej – dla ograniczonej publiczności, obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie.

 

„Cieszymy się, że jako partner technologiczny wsparliśmy pro publico bono tak ważne wydarzenie kulturalne, jakim jest Pol’and’RockFestival.” – Wyjaśnia Maciej Staszak, wiceprezes zarządu spółki Emitel. – „W ramach dedykowanej usługi Eminet Global, zapewniliśmy organizatorom 27 Festivalu Pol’and’Rock sprawny dostęp do Internetu, z gwarancją najwyższej jakości. Infrastruktura wysokościowa Emitela, na którą składa się ponad 500 wież i masztów telekomunikacyjnych, pozwala świadczyć usługi praktycznie w całej Polsce. Dzięki temu mogliśmy szybko i sprawnie zapewnić dostęp do Internetu w miejscu organizacji 27 Festivalu Pol’and’Rock.” – Opowiada Maciej Staszak, wiceprezes zarządu spółki Emitel.

 

Usługa dostępu do Internetu zapewnia klientom Emitel szybkie i niezawodne połączenie z globalnymi zasobami Internetu dla wszelkich wydarzeń krótkoterminowych, takich jak: koncerty, festiwale czy konferencje. Realizacja usługi odbywa się z wykorzystaniem radiolinii pracującej w paśmie licencjonowanym. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie dostęp do infrastruktury kablowej jest ograniczony, a ważne jest szybkie i sprawne uruchomienie usługi. Dodatkowo, z racji wykorzystania pasma licencjonowanego punkt – punkt, usługa jest odporna na zakłócenia z zewnątrz, co podnosi jej niezawodność.

 

Emitel wspiera wiele wydarzeń z dziedziny kultury i sztuki w Polsce. Jest partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, najważniejszego wydarzenia muzycznego w Polsce i jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie, przełożonego z roku 2020 na rok 2021 ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Wcześniej Emitel był m. in.: partnerem wystawy „Józef Brandt 1841–1915″, zorganizowanej w ramach projektu „3 × Niepodległa” w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 

Centrum Informacji /KAM/ 31.08.2021

 

Related Post