Port Lotniczy w Radomiu cennym pracodawcą

Już na przełomie kwietnia i maja 2023 r. wystartują pierwsze samoloty z Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976. W związku z tym Lotnisko i przedsiębiorstwa, działające na tym nowym obiekcie poszukują pracowników, którzy będą zajmować się obsługą podróżnych na weekendowe i wakacyjne wyloty.
Z Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 w sezonie wakacyjnym 20023 r. będzie można udać się podróż do m.in. do Republiki Albanii, Republiki Bułgarii, Czarnogóry, Królestwa Danii, Republiki Greckiej, Królestwa Hiszpanii, Republiki Turcji, Republiki Włoskiej i Republiki Francuskiej. Duży wybór kierunków i atrakcyjne ceny mają wzbudzić aktywne zainteresowanie nowym lotniskiem. Do obsługi pasażerów przedsiębiorstwa działające w nowo otwartym Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 pracujące w nowym porcie lotniczym będą potrzebowały znaleźć setki pracowników.
Szacuje się, że na nowym lotnisku zostanie zaangażowanych ponad 400 osób, ale będą to ludzie zatrudnieni w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach. Największym pracodawcą będzie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Pracowników szuka też Welcome Airport Services, które zajmuje się, m.in., rozładunkiem i załadunkiem samolotów, koordynacją operacji lotniczych czy odprawą biletowo–bagażową. Oferty pracy dla nowych pracowników ma także operator powierzchni handlowej i gastronomicznej Baltona.
Ważną częścią procesu adaptacji jest Akademia Lotniska, która jest elementem obowiązkowym podczas zatrudnienia każdego nowego pracownika w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. W jego trakcie nowi pracownicy mogą poznać lotnisko „od kuchni” i dowiedzieć się, jak wygląda „ścieżka pasażera”, jak bezpiecznie poruszać się po płycie lotniska, czy jak wygląda praca Dyżurnych Portu i dlaczego lotnisko zatrudnia sokolnika?
Pracownicy zatrudnieni przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” mogą liczyć na umowę o pracę, szkolenia i programy rozwojowe, prywatną opiekę medyczną, a także na benefity socjalne i kulturalne. Dodatkowo pracując w spółce można spodziewać się na dofinansowanie do żłobków i przedszkoli dla dzieci pracowników. Dla wszystkich nowozatrudnionych czekają też zniżki na ubezpieczenia grupowe oraz na produkty i usługi dostępne w strefie handlowej lotnisk zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.
Warto przypomnieć, że w 2020 roku, w najtrudniejszym w historii światowego lotnictwa momencie – w szczycie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” nie zredukowało zatrudnienia. Strategia Spółki zakładała, że korzystniej jest zmienić strukturę obowiązków, wprowadzić hybrydową formę pracy niż zwalniać pracowników, co okazało się trafnym wyborem.” – Wyjaśnia Stanisław Wojtera – Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. – „Po odbudowie ruchu Spółka nie musiała borykać się z takimi trudnościami jak np. porty lotnicze w zachodniej Europie, gdzie brak personelu powodował duże zamieszanie na lotniskach i opóźnienia w kursowaniu samolotów. Dzięki wiedzy, doświadczeniu, sprawności, zaangażowaniu całego zespołu przedsiębiorstwa udało się sprostać poważnym wyzwaniom, wywołanymi pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Pracownicy są największą wartością przedsiębiorstwa.” – Uważa Stanisław Wojtera – Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.
Pracujący w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze” specjaliści, z różnych dziedzin, mają możliwość realizacji swoich zawodowych ambicji, podnoszenie kwalifikacji i rozwój. Zarządzający Spółką dbają również o relacje między pracodawcą i pracownikami, których podstawą jest dialog i wzajemny szacunek. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” docenia opinie pracowników. Co 3 miesiące organizowane są sesje Q&A (ang. questions and answers – pytania i odpowiedzi), podczas których prezes Spółki odpowiada na pytania zatrudnionych. W momencie kryzysu to właśnie kadry pytano, jak poprawić kondycję finansową przedsiębiorstwa. W efekcie tych konsultacji wprowadzono tzw. Oszczędny PORTfel – skrzynkę na pomysły w tym zakresie zatrudnionych.
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zorganizowało też Akademię Liderów. Liderzy Spółki są szkoleni na osoby sprawiedliwe, wrażliwe społecznie, uczciwe, transparentne, które cenią współpracę i działanie zespołowe. Za te wszystkie działania Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zostało uhonorowane tytułem Pracodawca Godny Zaufania (w kategorii motywacja) w XII edycji konkursu w 2022 r.
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) – to jednoosobowa spółka akcyjna, a wcześnie w latach 1987–2022 przedsiębiorstwo państwowe, zajmujące się budową, modernizacją i eksploatacją lotnisk oraz lotniczych urządzeń naziemnych, prowadzące m. in. obsługą naziemną samolotów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało na podstawie ustawy z dnia 23 października 1987 r. Kontynuowało działalność, istniejącego od 1959 Zarządu Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych. Od października 2017 r. do października 2022 r. działalność przedsiębiorstwa regulowała ustawa z dnia 15 września 2017 r. o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. Spółka jest wyłącznym właścicielem portów lotniczych w Warszawie, Radomiu i Zielonej Górze. Ponadto przedsiębiorstwo posiada udziały w 10 spółkach nadzorujących działanie lotnisk w: Krakowie, Szczecinie, Rzeszowie, Poznaniu, Nowym Dworze Mazowieckim, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Szymanach i Bydgoszczy.
SHARE