Port Lotniczy w Radomiu cennym pracodawcą

 

Już na przełomie kwietnia i maja  2023 r. wystartują pierwsze samoloty z Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976. W związku z tym Lotnisko i przedsiębiorstwa, działające na tym nowym obiekcie poszukują pracowników, którzy będą zajmować się obsługą podróżnych na weekendowe i wakacyjne wyloty.

Niebawem otwarcie lotniska w Radomiu

Z Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 w sezonie wakacyjnym 20023 r. będzie można udać się podróż do m.in. do Republiki Albanii, Republiki Bułgarii, Czarnogóry, Królestwa Danii, Republiki Greckiej, Królestwa Hiszpanii, Republiki Turcji, Republiki Włoskiej i Republiki Francuskiej. Duży wybór kierunków i atrakcyjne ceny mają wzbudzić aktywne zainteresowanie nowym lotniskiem. Do obsługi pasażerów przedsiębiorstwa działające w nowo otwartym Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 pracujące w nowym porcie lotniczym będą potrzebowały znaleźć setki pracowników.

Szacuje się, że na nowym lotnisku zostanie zaangażowanych ponad 400 osób, ale będą to ludzie zatrudnieni w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach. Największym pracodawcą będzie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Pracowników szuka też Welcome Airport Services, które zajmuje się, m.in., rozładunkiem i załadunkiem samolotów, koordynacją operacji lotniczych czy odprawą biletowo–bagażową. Oferty pracy dla nowych pracowników ma także operator powierzchni handlowej i gastronomicznej Baltona.

Ważną częścią procesu adaptacji jest Akademia Lotniska, która jest elementem obowiązkowym podczas zatrudnienia każdego nowego pracownika w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. W jego trakcie nowi pracownicy mogą poznać lotnisko „od kuchni” i dowiedzieć się, jak wygląda „ścieżka pasażera”, jak bezpiecznie poruszać się po płycie lotniska, czy jak wygląda praca Dyżurnych Portu i dlaczego lotnisko zatrudnia sokolnika?

AIR 2022 o przyszłości europejskiego lotnictwa

Pracownicy zatrudnieni przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” mogą liczyć na umowę o pracę, szkolenia i programy rozwojowe, prywatną opiekę medyczną, a także na benefity socjalne i kulturalne. Dodatkowo pracując w spółce można spodziewać się na dofinansowanie do żłobków i przedszkoli dla dzieci pracowników. Dla wszystkich nowozatrudnionych czekają też zniżki na ubezpieczenia grupowe oraz na produkty i usługi dostępne w strefie handlowej lotnisk zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Warto przypomnieć, że w 2020 roku, w najtrudniejszym w historii światowego lotnictwa momencie – w szczycie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” nie zredukowało zatrudnienia. Strategia Spółki zakładała, że korzystniej jest zmienić strukturę obowiązków, wprowadzić hybrydową formę pracy niż zwalniać pracowników, co okazało się trafnym wyborem.” – Wyjaśnia Stanisław Wojtera – Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. – „Po odbudowie ruchu Spółka nie musiała borykać się z takimi trudnościami jak np. porty lotnicze w zachodniej Europie, gdzie brak personelu powodował duże zamieszanie na lotniskach i opóźnienia w kursowaniu samolotów. Dzięki wiedzy, doświadczeniu, sprawności, zaangażowaniu całego zespołu przedsiębiorstwa udało się sprostać poważnym wyzwaniom, wywołanymi pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Pracownicy są największą wartością przedsiębiorstwa.” – Uważa Stanisław Wojtera – Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Pracujący w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze” specjaliści, z różnych dziedzin, mają możliwość realizacji swoich zawodowych ambicji, podnoszenie kwalifikacji i rozwój. Zarządzający Spółką dbają również o relacje między pracodawcą i pracownikami, których podstawą jest dialog i wzajemny szacunek. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” docenia opinie pracowników. Co 3 miesiące organizowane są sesje Q&A (ang. questions and answers – pytania i odpowiedzi), podczas których prezes Spółki odpowiada na pytania zatrudnionych. W momencie kryzysu to właśnie kadry pytano, jak poprawić kondycję finansową przedsiębiorstwa. W efekcie tych konsultacji wprowadzono tzw. Oszczędny PORTfel – skrzynkę na pomysły w tym zakresie zatrudnionych.

Lotnisko Chopina nie boi się pogody

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zorganizowało też Akademię Liderów. Liderzy Spółki są szkoleni na osoby sprawiedliwe, wrażliwe społecznie, uczciwe, transparentne, które cenią współpracę i działanie zespołowe. Za te wszystkie działania Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zostało uhonorowane tytułem Pracodawca Godny Zaufania (w kategorii motywacja) w XII edycji konkursu w 2022 r.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) – to jednoosobowa spółka akcyjna, a wcześnie w latach 1987–2022 przedsiębiorstwo państwowe, zajmujące się budową, modernizacją i eksploatacją lotnisk oraz lotniczych urządzeń naziemnych, prowadzące m. in. obsługą naziemną samolotów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało na podstawie ustawy z dnia 23 października 1987 r. Kontynuowało działalność, istniejącego od 1959 Zarządu Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych. Od października 2017 r. do października 2022 r. działalność przedsiębiorstwa regulowała ustawa z dnia 15 września 2017 r. o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. Spółka jest wyłącznym właścicielem portów lotniczych w Warszawie, Radomiu i Zielonej Górze. Ponadto przedsiębiorstwo posiada udziały w 10 spółkach nadzorujących działanie lotnisk w: Krakowie, Szczecinie, Rzeszowie, Poznaniu, Nowym Dworze Mazowieckim, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Szymanach i Bydgoszczy.

Laureaci XII Konkursu Pracodawca Godny Zaufania 2022

Centrum Informacyjne, /KAM/  2.02.2023