Powstało największe centrum mleczarskie w Polsce

 

Grupa Mlekovita otworzyła w Wysokiem Mazowieckiem największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie. Obejmuje ono magazyny chłodnicze, mroźnię oraz magazyn z przeznaczeniem technicznym.

 

W nowym centrum logistycznym Grupy Mlekovita łączna liczba miejsc paletowych to aż 17.000. Inwestycja kosztowała ponad 45.000.000 zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych przedsiębiorstwa. Budowa trwała zaledwie rok. W realizacji inwestycji brały udział m.in. przedsiębiorstwa: UNIBEP (roboty budowlane), Johnson Controls International (branża chłodnicza) i PROMAG (systemy magazynowe).

 

„Nie ma rozwoju bez inwestycji, nie ma rozwoju bez patrzenia w przyszłość.” – Uważa Dariusz Sapiński – prezes zarządu Grupy Mlekovita. – „Rozwój technologiczny pozwala wdrażać i udoskonalać innowacyjne rozwiązania. Grupa Mlekovita jako największy inwestor w branży, w ostatniej dekadzie zainwestował ponad 1.000.000.000 złotych i dlatego też, w tym skomplikowanym okresie, również podjąłem bardzo trudną decyzję o budowie największego i najnowocześniejszego centrum logistycznego w mleczarstwie.” – Wyjawił Dariusz Sapiński – prezes zarządu Grupy Mlekovita.

„Bardzo się cieszę, że UNIBEP od lat współpracuje z Mlekovitą. Przypomnę, że wcześniej dla tej klienta wybudowaliśmy halę produkcyjno-magazynową oraz najnowocześniejszą w tej części Europy Fabrykę Proszków Mlecznych. Nasza ostatnia inwestycja prowadzona dla Mlekovity to budynek mroźni i dwa budynki magazynowe.” – Mówi Leszek Gołąbiecki – prezes zarządu UNIBEP. – „Jestem przekonany, że ze wszystkich realizacji możemy być zadowoleni – i inwestor, i my, wykonawcy. Inaczej nie byłoby naszej wieloletniej kooperacji. Chciałbym jednocześnie pogratulować prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu i całej załodze Mlekovity – to niesamowite, jak dynamicznie rozwijacie swoją organizację!” – Uważa Leszek Gołąbiecki – prezes zarządu UNIBEP SA.

 

„Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że otwarte dziś centrum logistyczne Mlekovity jest doskonałym przykładem rozwoju i wdrażania nowych technologii w polskich przedsiębiorstwach. Cieszę się, że pan prezes Dariusz Sapiński, przy wyborze partnera w zakresie systemów magazynowych, postawił na nowoczesne rozwiązania oraz na 40-letnie doświadczenie PROMAG.” – Wyznała Karolina Tokarz – prezes zarządu i dyrektor naczelny PROMAG. Natomiast Konrad Ciszkowski – członek zarządu Johnson Controls International podkreślił, że „wiedza chłodnicza polskich projektantów pozwoliła zaprojektować nowoczesne i energooszczędne instalacje chłodnicze, spełniające wysokie normy ochrony środowiska i ekologii. Instalacje te zostały następnie wykonane na najwyższym poziomie jakościowym, z pełnymi rygorami bezpieczeństwa pracy i obsługi dla załogi”.

 

Grupa Mlekovita liczy obecnie 22 zakłady produkcyjne, 34 własne centra dystrybucyjne i 142 sklepy firmowe Mlekovitka. Oferta obejmuje zaś już 1.555 produktów.

 

Centrum Informacji /KAM/  27.09.2021

Related Post