Prawnik Michał Mierzejewski został liderem regionu

 

Michał Mierzejewski awansował na stanowisko jednego z trzech wiceprezydentów Philip Morris International na Europę. Polak pokieruje regionem obejmującym Polskę, Kraje Bałtyckie, Ukrainę i Mołdawię.

Obiektyw Gospodarczy dla Instytutu Biznesu

„Czuję pełen ciężar dodatkowej odpowiedzialności w związku z objęciem nowej roli w tych historycznych czasach, przez które przechodzimy.” – Michał Mierzejewski – Ujawnia wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią. – „

Jestem również pełen pokory z powodu zaufania, jakim mnie obdarzono, i wiem, że od Rygi po Kijów, od Warszawy po Tallin i Wilno mamy najlepsze zespoły, które są gwarantem, że we wszystkich tych państwach utrzymamy tempo transformacji w celu pozostawienia za sobą biznesu papierosowego, poprzez udostępnienie dorosłym palaczom alternatywnych produktów bezdymnych.” – Zapewnia Michał Mierzejewski – wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią.

Utworzenie klastra z Ukrainą, Polską i Krajami Bałtyckimi jest szczególnie znaczące, ze względu na wspólne wartości i  dziedzictwo oraz w związku z podobną determinacją stawiania czoła niepewnym perspektywom i ich makroekonomicznym przeciwnościom. Przykładem jest udzielanie pomocy humanitarnej i wsparcia ukraińskim pracownikom Philip Morris International oraz ich rodzinom. Philip Morris przekazał ponad 43.000.000 zł na pomoc humanitarną.

Instytut Biznesu – 10 lat

„Geograficznie Philip Morris International jest  blisko z Ukrainą, a jako społeczeństwo w pełni jednoczymy się w obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów.” – Deklaruje Michał Mierzejewski – wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią. – „Od samego początku tej wojny Polska i Polacy, ale też Estończycy, Łotysze i Litwini natychmiast włączyli się w działania pomocowe. W globalnych strukturach Philip Morris 4.000 naszych pracowników z blisko 80 państw z całego świata zainicjowało wewnętrzny ruch globalnej solidarności, zbierając kilka milionów złotych dla Ukrainy, a koncern podwoił to wsparcie. Polska i Kraje Bałtyckie odgrywały i nadal odgrywają kluczową rolę we wspieraniu naszych sąsiadów – średnio co piąty nasz pracownik w Polsce działa jako wolontariusz.” – Ujawnia Michał Mierzejewski – wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią. – „Teraz Philip Morris International zacieśnia także swoje więzi biznesowe. Jestem bardzo zaszczycony, że mogę być liderem w czasie tych ważnych zmian. Przewodzenie transformacji Philip Morris International na polskim rynku i budowanie przyszłości bez dymu, od początku było dużym przedsięwzięciem, które realizowałem przez ostatnie lata z pasją i pełnym zaangażowaniem. Objęcie nowego stanowiska to duża odpowiedzialność, oraz poważne wyzwanie. Jestem przekonany, że na tym fundamencie ludzkiej życzliwości i zaufania, którego jesteśmy świadkami od ponad roku, jesteśmy w stanie wspólnie z Ukrainą zbudować w naszym regionie coś dobrego.” – Uważa Michał Mierzejewski – wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią.

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”

Michał Mierzejewski z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę w Philip Morris rozpoczął w 2004 r. Od 2008 r. był członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. korporacyjnych. Z kolei od 2013 r. odpowiadał również za Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia). Przez ostatnie lata z sukcesami pełnił rolę prezesa oraz dyrektora zarządzającego w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, przewodząc bezdymnej transformacji koncernu oraz zapewniając stały wzrost biznesu w całym klastrze. Dobrym tego przykładem są m.in. wyniki osiągnięte w roku 2022 na rynku litewskim, gdzie udział wyrobów tytoniowych do podgrzewania jest największy wśród krajów regionu (27 proc.), a w samym Wilnie kształtuje się na poziomie 38 proc. Do 2025 r. połowa globalnych przychodów przedsiębiorstwa ma pochodzić z produktów o potencjalnie mniejszej szkodliwości niż papierosy, czyli z tzw. produktów bezdymnych, które nie są wolne od ryzyka, jednak stanowią lepszą alternatywę dla pełnoletnich osób palących niż kontynuowanie palenia.

Centrum Informacji, /kam/ 13.02.2023