Profilaktyka aorty jamy brzusznej może uratować życie

 

Aorta brzuszna to największa tętnica człowieka. Dzięki niej krew jest doprowadzana jest do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek ciała człowieka. Jest więc to bardzo istotny element w organizmie. Dlatego należy dbać o profilaktykę w tym zakresie.

 

Więcej: www.zdrowaaorta.pl

 

Tętniak aorty brzusznej to poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50 proc., czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

 

U większości ludzi powstanie tętniaka aorty brzusznej jest bezobjawowe. Niemniej stanowi on bezpośrednie zagrożenie dla życia. Tętniak aorty przeważnie jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę

 

 

Świadome znaczenia profilaktyki są władze Powiatu Pilskiego. Dlatego Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski zapraszana na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej z Wielkopolskiego Programu „Zdrowa aorta”. Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej. USG aorty brzusznej będzie można zrobić w sobotę 16 października 2021 r. w Przyszpitalnych Poradniach Specjalistycznych (1 piętro, gabinet nr D141) w Szpitalu Specjalistycznym w Pile przy ul. Rydygiera 1. Zapisy na badanie: telefonicznie: 503 075 095, – mailowo: na adres zdrowaaorta@arterieart.com (należy podać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego)

 

Centrum Informacji /DEC/ 11.10.2021

Related Post