„Przewodnicy” KGHM

 

Trwa druga już edycja programu „Przewodnicy” organizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. i Fundację Revimine. Projekt ma wytypować najlepszych studentów i absolwentów uczelni wyższych by uzupełnić ich wiedzę uniwersytecką o praktyczne umiejętności, które można zdobyć w biznesie i działalności społecznej.

Program „Przewodnicy KGHM” to inicjatywa skierowana do młodych osób. Po zakończonej rekrutacji wybrani studenci z całej Polski mogą wziąć udział w zjazdach szkoleniowych, które mają pomóc rozwinąć umiejętności w zakresie wystąpień publicznych, negocjacji, zarządzania. Oprócz praktyki biznesu uczestnicy będą mogli zyskać wiedzę z zakresu geopolityki. Bardzo ważnym elementem są sesje na temat ładu korporacyjnego, który ciężko jest poznać w warunkach akademickich.

W marcu 2020 r. zakończono przyjmować zgłoszenia uczestników, a organizatorzy czekają na zwołanie pierwszego zjazdu wraz zakończeniem zagrożenia epidemiologicznego. „Przewodnicy” okazali się udanym i potrzebnym projektem, który już dzisiaj przynosi konkretne rezultaty. – Wyjaśnia Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź. – „Kilkoro spośród uczestników szkoły jest dzisiaj związanych z naszą spółką, przynajmniej kilka kolejnych osób uważnie obserwujemy i zapewne zaproponujemy im różne formy współpracy w nieodległej przyszłości. Kolejną grupę stanowią też tacy, którzy co prawda nie trafili do KGHM, ale także dzięki zdobytej podczas zajęć wiedzy i kompetencjom – mogli zdecydowanie podnieść pułap swoich możliwości. Wydaje mi się, że nasza inicjatywa pozwoliła im inaczej spojrzeć na otaczający świat, nabrać wiary we własne siły. Otworzyła im nowe kierunki i pozwoliła widzieć świat szerzej i co najważniejsze bez kompleksów.” – Dodaje Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź.

Zajęcia dla uczestników są prowadzone przez menadżerów KGHM oraz uznane autorytety ze Stanów Zjednoczonych oraz Polski. „Dziś w błyskawicznie zmieniającym się otoczeniu coraz większe znaczenie zyskują umiejętności dostrzegania i przewidywania związków przyczynowo skutkowych, rozumienia globalnych trendów ekonomicznych, kulturowych i politycznych oraz krytyczne myślenie. Takiego chłodnego, logicznego myślenia często brakuje współczesnym Polakom. Dzięki takim inicjatywom chcemy to zmienić. To jest nasza kuźnia kadr, z której będą wychodzić młodzi ludzie godni unieść ciężar wyzwań, które nam stawiają niespokojne czasy.” – Mówi Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź. – „Właśnie dlatego potrzebujemy liderów, którzy wprowadzą polskie organizacje na kolejny, jeszcze wyższy poziom. Młodzi ludzie zyskają niepowtarzalną szansę zdobycia cennych umiejętności, które – jestem przekonany – niedługo wykorzystają z pożytkiem dla ogółu.” – Tłumaczy Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź.

W poprzedniej edycji programu odbyło się dziewięć bloków zajęciowych prowadzonych przez czternastu prelegentów. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni bonami o łącznej wartości 20 tys. zł. Zwycięzcą został Michał Orlik, student Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, od 12 lat należący do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, obecnie szef biura Głównej Kwatery Harcerzy ZHR oraz członek kadry kształcącego przyszłych drużynowych kursu “Pajęczarnia”. W nagrodę otrzymał bon edukacyjny o wartości 8.000. zł. Organizatorem projektu „Przewodnicy” jest Fundacja Innowacje i Dziedzictwa Kulturowe REVIMINE ufundowana przez KGHM Polska Miedź S.A.

Centrum Informacji /KAM/ 09.07.2020

Related Post