Remedium CTL Logistics na kryzys

Spółka kolejowa CTL Logistics, zajmująca się transportem towarowym, doszła do porozumienia ze stroną społeczną i wdrożyła pakiet chroniący miejsca pracy.

CTL Logistics, jeden z działających w Polsce przewoźników towarowych oraz lider wśród przedsiębiorstw prywatnych, codziennie przewozi kilkadziesiąt tysięcy ton towarów w Polsce i Europie. W obecnej sytuacji przewoźnik wdrożył szereg procedur zapobiegających ewentualnemu rozpowszechnianiu się wirusa. Jednak sytuacja na rynku przewozów z uwagi na pandemię koronawirusa jest bardzo trudna, dlatego Spółka skupia się teraz na ratowaniu miejsc pracy swoich pracowników.

W porozumieniu ze związkami zawodowymi CTL Logistics uzgodnił tymczasową obniżkę wynagrodzeń dla pracowników. Obniżka wynagrodzeń będzie miała różną skalę w różnych grupach pracowników. Wynagrodzenie kadry zarządzającej (z członkami zarządu włącznie) zostanie zmniejszone o 20 proc., a większości pozostałych pracowników – o 10 proc. Wynagrodzenia najmniej zarabiających nie zmienią się.

„Porozumienie to wyraz dojrzałości i zdolności do wspólnego podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za ludzi. Pakiet to realna szansa na uniknięcie zwolnień grupowych, zyskanie czasu na przejście przez kryzys tak aby nie wykoleić prowadzonego pociągu. – Mówi Grzegorz Bogacki, prezes zarządu CTL Logistics. „Musimy chronić zarówno Spółkę jak i miejsca pracy i przygotować rozwiązania gdy gospodarka ruszy. Przetrwają ci, którzy potrafią elastycznie dostosować się do obecnej sytuacji.” – Dodaje Grzegorz Bogacki.

Porozumienie ma na celu ochronę miejsc pracy w dobie wywołanego pandemią COVID-19 kryzysu gospodarczego. Wypracowany wspólnie ze stroną społeczną plan nie zakłada zmian w zakresie obowiązującego do tej pory czasu pracy. Obniżka płac będzie obowiązywać na razie przez pół roku, do 31 października 2020 r.

Centrum Informacji /WN/ 07.05.2020

Related Post