Rośnie ruch w Modlinie

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin najszybciej odbudowuje swój ruch pasażerski ze wszystkich portów regionalnych w Polsce. W sezonie wakacyjnym będzie tam wykonywanych ponad 170 lotów tygodniowo. W czerwcu 2021 r. z usług lotniska mogło skorzystać nawet 100.000 pasażerów.

Władze Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin przekonują, że ruch pasażerski rośnie z miesiąca na miesiąc. W kwietniu 2021 r. lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad 22.000 podróżnych, w maju 2021 r. z usług lotniska skorzystało już ponad 47.000. osób. W czerwcu 2020 r. było to już blisko 100.000 pasażerów. W sezonie wakacyjnym Ryanair, główny przewoźnik Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, zaoferował 55 tras, w tym aż 8 nowych nowych: do Bari, Charkowa, Katanii, Koszyc, Pragi, na Rodos i Zakynthos oraz do Zadaru.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin należy, w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, do grona najszybciej odbudowujących swój ruch pasażerski ze wszystkich polskich portów regionalnych.

– „Dynamizm zwiększenia obsługi liczby podróżnych przez lotnisko w Modlinie dowodzi, jak duże ma ono znaczenie dla polskiego lotnictwa i jak skutecznie potrafi odpowiadać dziś na potrzeby pasażerów.” – Wyjaśnia Leszek Chorzewski – prezes zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. – „Chcemy by nasze lotnisko dalej się rozwijało i służyło nie tylko mieszkańcom Mazowsza i całej północno-wschodniej Rzeczpospolitej Polskiej, ale wszystkim zainteresowanym korzystaniem z dostępnej na nim bogatej oferty lotów.” – Tłumaczy Leszek Chorzewski – prezes zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Decyzja o powstaniu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin wywarła pozytywny wpływ na rozwój regionu, rynek pracy i poziom zamożności mieszkańców. We wszystkich przedsiębiorstwach prowadzących działalność na Lotnisku w Modlinie zatrudnionych jest blisko 2.000 osób.

Centrum Informacji /KAM/ 1.07.2021

Zdjęcie autorstwa Vlada Karpovich z Pexels

Related Post