Śladami stanu wojennego

 

Rozstrzygnięto konkurs „Śladami stanu wojennego. 40. rocznica pamięci o zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym”. Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się w sali widowiskowej dawnego kina Iskra w Pile. Nagroda Starosty Pilskiego trafiła do Amelii Pluty, uczennicy Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.

 

Organizatorem konkursu „Śladami stanu wojennego. 40. rocznica pamięci o zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym” był Region Wielkopolska Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Oddział Piła oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA, w ramach obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, nad którymi patronat honorowy objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Na konkurs „Śladami stanu wojennego. 40. rocznica pamięci o zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym” wpłynęło 45 prac, w sumie od 64 uczestników (w tym prace grupowe) w różnych kategoriach: esej, malarstwo, grafika, fotografia i film. Najmłodszy uczestnik miał 12 lat, najstarszy 20. Prace nadesłano z Poznania, Budzynia, Chodzieży, Trzcianki, Mirosławca, Lubasza, Jastrowia, Łobżenicy, Margonina, Wysokiej i Piły.

 

Nagrodę Starosty Pilskiego otrzymała Amelia Pluta, która wykonała pracę w formie obrazu. Eligiusz Komarowski Starosta Pilski docenił zarówno przejmujący przekaz i trafne oddanie tematyki konkursu, jak i poziom artystyczny pracy. Nagrodę, bon w wysokości 1.000 zł oraz gratulacje przekazał laureatce Krzysztof Sadowski – etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

 

 

„Ogłoszenie wyników konkursu „Śladami stanu wojennego. 40. rocznica pamięci o zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym”, zorganizowanego przez Region Wielkopolska Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Oddział Piła oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA, w ramach obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, nad którymi patronat honorowy objął Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski to było szczególne wydarzenie, pełne wyjątkowych chwil przepełnionych refleksjami i pamięcią o bohaterach, którzy oddali życie ścierając się z komunistycznym reżimem.” – Komentowała uroczystość Marta Kubiak – Poseł na Sejm, która w niej uczestniczyła. – „Moje gratulacje dla laureatów konkursu. „Śladami stanu wojennego. 40. rocznica pamięci o zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym”. To dla mnie było to wielkie przeżycie, zwłaszcza gdy mogę widzieć tyle młodych osób – zaangażowanych i pielęgnujących pamięć o ludziach, o których trzeba pamiętać i oby zawsze zostali w naszych sercach. – Powiedziała Marta Kubiak – Poseł na Sejm, która w niej uczestniczyła.

 

Centrum Informacji /DEC/ 27.12.2021

Related Post