Spartan – następny poziom bezpieczeństwa

 

Grupa Leonardo rozpoczęła ostatnie testy samolotu nowej generacji: C-27J Next Generation, który został wyposażony m. in. w nowy systemem awioniki oraz zaawansowane urządzenia aerodynamiczne. Pierwsza maszyna C-27J zostanie dostarczona już w 2021 r.

Sprawdzony w różnych misjach, na wszystkich kontynentach, przez najważniejsze siły powietrzne, samolot Spartan jest używany w najbardziej wymagających środowiskach operacyjnych na świecie. Od Andów w Ameryce Południowej po terytorium Afganistanu. W Azji, dla transportu wojskowego, zrzutów ładunków i spadochroniarzy, ostatniego etapu wsparcia taktycznego wojsk, operacji specjalnych, pomocy humanitarnej oraz zwalczania skutków klęsk żywiołowych.

„Ulepszony C-27J przenosi niezrównaną jakość i zdolności maszyn Spartan na następny, wyższy poziom.” – Twierdzi Marco Zoff, dyrektor zarządzający pionem lotniczym w Grupie Leonardo. – „Jego operatorzy uzyskają nowe możliwości dzięki nowoczesnej awionice, lepszym osiągom i wydajności. Spartan to uosobienie istoty bezpieczeństwa narodowego, dowodząc, że jest najlepszym narzędziem dla działań obronnych sił zbrojnych oraz ich zasadniczego wkładu we wsparcie ludności i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych.” – Wyjaśnia Marco Zoff, dyrektor zarządzający pionem lotniczym w Grupie Leonardo.

Uznany przez ekspertów za najskuteczniejszy wielozadaniowy wojskowy samolot transportowy w swojej klasie, obecny C-27J Next Generation cechuje nowa awionika oraz nowe opracowania w zakresie aerodynamiki dzięki nowym wingletom (rozpraszaczom), co daje lepszą wydajność operacyjną oraz jeszcze większe osiągi. W 2020 roku, po wybuchu  pandemii COVID-19, międzynarodowe media obszernie donosiły o nieustannym i skutecznym wsparciu ze strony maszyn C-27J na rzecz znajdujących się w potrzebie społeczności.

Koncern Leonardo jest oddany sprawie służenia i ochraniania społeczności na całym świecie, przyczyniając się do ich zrównoważonego rozwoju dzięki pozycji lidera w zakresie technologii następnej generacji. Zawieranie partnerstw z rządami, organizacjami prywatnymi i przemysłami dla uzyskania najlepszych zdolności w zakresie bezpieczeństwa stanowi fundament planu strategicznego koncernu Leonardo pod nazwą BeTomorrow2030.

 

Centrum Informacji /WH/ 14.11.2020

 

Related Post