Stolica Szwecji będzie mieć najwięcej rowerów w Europie

 

Na ulicach Sztokholmu pojawi się 5.100 nowoczesnych rowerów, z których mieszkańcy będą mogli korzystać w ramach usługi roweru miejskiego. Jednoślady są wykonane z ekologicznych materiałów i mają napęd elektryczny. Za uruchomienie całego systemu w stolicy Szwecji mieście odpowiada CityBike Global – hiszpańskie przedsiębiorstwo z branży mikromobilności, należąca do Grupy Moventia.

 

Dzięki współpracy sztokholmskiego samorządu z CityBike Global, tamtejszy „rower miejski” ma się stać jedną z największych publicznych usług udostępniania rowerów elektrycznych w Europie i jedną z największych na świecie. Podwykonawcą, odpowiedzialnym za dostarczenie rowerów jest przedsiębiorstwo Vaimoo – strategiczny partner w zakresie dostarczania inteligentnych rowerów elektrycznych. Działa już m.in. w Kopenhadze, Rotterdamie i kilku miastach brytyjskich. Do Sztokholmu zostanie dostarczonych ponad 5.100 inteligentnych rowerów elektrycznych, w całości opracowanych i wyprodukowanych we Włoszech i połączonych z platformą technologiczną CityBike.

 

Czas na rowery elektryczne w Polsce

 

„Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy wybrani na partnera przez stolicę Szwecji do prowadzenia tej strategicznej usługi, która zapewni alternatywną aktywną mobilność obywatelom Sztokholmu. Ten nowy projekt CityBike wzmacnia naszą wiodącą pozycję w Europie w zakresie publicznych usług mikromobilności.” – Wyjaśnia Jordi Cabanas – dyrektor generalny CityBike Global.

 

Szwedzka stolica zyska tysiące nowych jednośladów, wydajnych i zrównoważonych, wykonanych m. in.: z aluminium z recyklingu i wyposażonych w szybko wymienną baterię o dużej pojemności. Rowery będą dostępne przez cały rok, 24 godziny na dobę, w trybie stacji. E-rowery zostaną połączone z elastycznym systemem zarządzania, który można zintegrować z istniejącymi systemami. Dzięki wirtualnym stacjom zmniejszy się bałagan w mieście związany z zostawianiem pojazdów w niedozwolonych miejscach. Sztokholmski e-rower to wersja nagrodzonego na targach CES 2021 e-roweru Vaimoo, specjalnie dostosowany do potrzeb mobilności w mieście.

 

„Współpraca z CityBike Global w projekcie w Sztokholmie jest wielką dumą, zarówno osobistą, jak i całego zespołu Vaimoo. Projektujemy i wdrażamy kompletne i łatwo integrowalne systemy udostępniania na rzecz alternatywnej i zrównoważonej mobilności.” – Wyjaśnia Matteo Pertosa – Dyrektor generalny i założyciel Vaimoo

 

https://agencja-informacyjna.com/hybrydowe-lwy-w-warszawie/

 

CityBike Global jest też zainteresowany Europą Wschodnią. Wystartował właśnie do przetargu na dostarczenie usługi wynajmu rowerów miejskich do systemu MEVO w Trójmieście. City Bike Global jako globalny operator realizuje też projekty w różnych państwach, a nawet na różnych kontynentach, dostarczając m. in.: 20.000 rowerów w kilku systemach. Przedsiębiorstwo obsługuje „rower miejski” w Królestwie Szwecji, Republice Finlandii, Republice Peru i Republice Francuskiej, łącząc systemy rowerów miejskich elektrycznych i mechanicznych – w zależności od wymagań zamawiających miast, m. in.: w Helsinkach i Espoo przedsiębiorstwo dostarczyło łącznie 4.500  pojazdów mechanicznych, z kolei w Vantaa znajduje się 1.000 rowerów. Lima została wyposażona w 1.000 rowerów, a od kwietnia 2021 r. francuskie Clermont Ferrand posiada 620 rowerów mechanicznych.

 

Centrum Informacji /KAM/ 7.09/2021

Related Post