Szpital św. Elżbiety dołącza do grupy Lux Med.

 

Największa prywatna sieć medyczna w Polsce Lux Med podpisała umowę z wielospecjalistycznym szpitalem św. Elżbiety w Warszawie. Zakład opieki zdrowotnej ma blisko 90-letnią historię. Działa w nim 6 nowoczesnych ośrodków leczniczo-edukacyjnych, 14 oddziałów szpitalnych oraz ponad 20 specjalistycznych poradni. Pacjentami opiekuje się 230-osobowy zespół specjalistów, w tym 110 lekarzy, 70 pielęgniarek i personel pomocniczy. To już 11 szpital w Grupie Lux Med.

Szpital św. Elżbiety został założony w 1931 r. z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety i od lat jest ważnym miejscem na mapie placówek medycznych w Warszawie. Na powierzchni 14 tys. m kw znajduje się 140 łóżek oraz pięć sal operacyjnych. Szpital wyposażony jest w nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, w tym urządzenia do obrazowania diagnostycznego – m.in. MRI, tomograf komputerowy czy mammograf.

Działające w szpitalu ośrodki leczniczo-edukacyjne specjalizują się w proktologii, bariatrii, chirurgii plastycznej, mikroekologii, chorób kręgosłupa oraz technologii NanoKnife. Pacjenci mogą skorzystać także z konsultacji lekarzy 20 specjalizacji np. kardiologa, diabetologa, nefrologa czy okulisty. Szpital oferuje Pacjentom rozbudowany zakres usług w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a także świadczeń tzw. FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi).

Dołączenie Szpitala św. Elżbiety na warszawskim Mokotowie do Grupy Lux Med to ważny etap naszego dynamicznego rozwoju w zakresie szpitalnictwa.” – Wyjaśnia Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med.- „Najważniejszym celem jest dla nas zapewnienie pacjentom pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej. Szpital św. Elżbiety doskonale odpowiada na te potrzeby, oferując kompleksową opiekę – pełną diagnostykę i leczenie. Placówka ta to wyjątkowe miejsce, o wspaniałej historii, w którym pracują wybitnej klasy specjaliści – jestem dumna, że możemy wspólnie pisać jej następne rozdziały.” – Mówi Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med.

„To ważny moment w rozwoju szpitala św. Elżbiety. Cieszę się, że pozyskał wyjątkowego inwestora strategicznego i jestem przekonany, że Grupa Lux Med umożliwi dynamiczny rozwój dla dobra pacjentów.” – Komentuje wydarzenie Marek Stefański, dotychczasowy operator Szpitala św. Elżbiety w Warszawie.

We wrześniu 2020 r. Lux Med otworzył również nowe, 77. Centrum Medyczne w Warszawie. Placówka zlokalizowana jest w galerii handlowej Wola Park. Pacjenci mogą w niej skorzystać z szerokiego zakresu usług medycznych, w tym, dzięki współpracy z Centrum Medycznym MAVIT, z rozbudowanej oferty świadczeń okulistycznych.

 

Centrum Informacji /KK/ 29.09.2020

 

 

Related Post