Tomasz Kozłowski skacze z 45 km wysokości dla ludzi

 

„Chcę pomóc ludziom, bo jestem ratownikiem.” – Deklaruje Tomasz Kozłowski, zapytany o skok ze spadochronem z wysokości 45 km na przełomie 2022/23 roku., doświadczony skoczek spadochronowy i psycholog, planuje wykonać najwyższy skok w historii i pobić dotychczasowy rekord świata z 2014 roku, który wynosi 41 kilometrów! O swoich ambitnych planach i kampanii Jump for the Planet opowiedział podczas spotkania online na portalu społecznościowym Facebook na fanpage Akademia Zarządzania i Rozwoju.

 

Akademia Zarządzania i Rozwoju

 

Platforma edukacyjna Akademia Zarządzania i Rozwoju organizuje spotkania z przedstawicielami różnorakich, w tym mało znanych zawodów, którzy przybliżają słuchaczom kulisy ich pracy. Tym razem gościem AZIR był Tomasz Kozłowski, były ratownik wysokogórski, psycholog i mówca motywacyjny.

 

Podczas spotkania online Tomasz Kozłowski mówił o początkach swojej przygody ze skokami spadochronowymi, dając wspaniały przykład tego, że zawsze jest czas na spełnianie marzeń. W 2014 roku wraz z dwoma skoczkami wykonał najwyższy skok spadochronowy w Europie, z wysokości prawie 11 km.

 

W rozmowie z Agatą Ambroży – dziennikarką Akademii Zarządzania i Rozwoju , Tomasz Kozłowski opowiedział o swoim strachu przed tym skokiem i o tym, jak ten wyczyn go zmienił. Przedstawił to także na kartach swojej książki „Historia tysiąca lęków”. Jest to terapeutyczną i emocjonującą lekturą dla wielu czytelników. Był to punkt przełomowy dla Tomasza Kozłowskiego. Od tej pory swoje ekstremalne wyczyny postanowił wykonywać nie tylko dla adrenaliny, ale i z pożytkiem dla innym.

 

https://azir.edu.pl/wyklad/studia-gdzie-tkwi-sens/

 

21 czerwca 2017 roku, Tomasz Kozłowski skoczył ze spadochronem 50 razy w ciągu jednego dnia, bijąc dwukrotnie rekord Polski. Każdy skok zadedykował konkretnej osobie potrzebującej. Dzięki akcji Tomaszowi Kozłowskiemu udało się zebrać ponad 200.000 złotych. Za ten projekt otrzymał nagrodę Charity Hero. Rok później, Tomasz Kozłowski, w ciągu jednego dnia, skoczył 100 razy, zbierając w ten sposób ponad 500.000 złotych na 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich, dla niepełnosprawnych dzieci.

 

Gość Akademii Zarządzania i Rozwoju przybliżył widzom także aktualny projekt Jumpfor the Planet. Jest to globalny ruch społeczny, który zbiera środki na budowę skupisk modułowych domów i schronów, w miejscach najczęściej występujących klęsk żywiołowych na świecie. Organizacja stawia sobie za cel, aby, w ciągu 24 godzin od katastrofy, dostarczyć schrony poszkodowanym. Jednym z ambasadorów projektu jest Lech Wałęsa – były Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Wspierają go także m.in. aktorzy: Karolina Gorczyca, Jarosław Boberek, Olga Bołądź, Maciej Stuhr, Maciej Musiałowski, Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński, Julia Kamińska, Magdalena Turczeniewicz czy muzyk Krzysztof Zalewski.

 

„Czuję głęboki sens w tym, że mogę pomóc, być może setkom tysięcy ludzi, być może jeszcze większej grupie, ale tu nie chodzi o to.” – Wyjaśnia Tomasz Kozłowski – doświadczony skoczek spadochronowy i psycholog. – „Chodzi o to, że jeśli nam uda się uratować jedno życie, to warto.” ‒ Mówi Tomasz Kozłowski o swoich akcjach. Pomoc leży w jego naturze i, jak zaznaczył, będzie niósł ją potrzebującym tak długo, aż starczy mu sił. Zachęcił również słuchaczy do zaangażowania się w inicjatywę, opisaną na stronie jumpfortheplanet.com. Jak podkreślił, wspólnymi siłami jesteśmy w stanie dokonywać cudów.

 

Z całą rozmową z Tomaszem Kozłowski, byłym ratownikiem wysokogórskim, psychologiem i mówcą motywacyjnym, przeprowadzoną przez Agatę Ambroży –  można się zapoznać na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju pod linkiem:

https://azir.edu.pl/wyklad/skoczy-z-krawedzi-kosmosu-i-pobije-rekord-swiata-po-co-ryzykuje/

 

Centrum Informacji, /KAM/ 13.12.2021