W Modlinie powrót do normalności

 

Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył listopadzie w 2021 r. 204.330 pasażerów. To ponad 7 razy więcej niż roku wcześniej. Z lotniska w Modlinie skorzystało prawie tyle pasażerów co w „przedpandemicznym” listopadzie 2019 r.

 

Port Lotniczy Warszawa-Modlin wyprzedza międzynarodowe prognozy i dziś należy już do czołówki portów, które najszybciej odbudowały swój ruch pasażerski. W listopadzie 2021 r. port obsłużył 204.330 pasażerów, co daje wzrost 628,6 proc. rok do roku. Oznacza to, że lotnisko w Modlinie bardzo zbliżyło się do wyników sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, odbudowując swój ruch na poziomie 94,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r.

 

Ruch w Modlinie

 

Aktualnie obowiązujący, zimowy rozkład lotów, Portu Lotniczego Warszawa-Modlin , spotkał się z dużym zainteresowaniem strony pasażerów. Obejmuje on 46 tras, w tym 6 nowych: Aarhus (Królestwo Danii), Helsinki (Republika Finlandii), Koszyce (Republika Słowacka), Malta, Ryga (Republika Łotwy) i Sztokholm (Królestw Szwecji). Jak podaje Port Lotniczy Warszawa-Modlin ; do najpopularniejszych tras w ostatnich miesiącach należą tradycyjnie Londyn i Stansted (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii), Mediolan Bergamo i Rzym Ciampino (republika Włoska), Bruksela Charleroi (Królestwo Belgii), Dublin (Irlandia). Dodatkowo coraz większą popularnością cieszy się też stolica Kijów – stolica Ukrainy.

 

Centrum Informacji /KAM/ 11.12.2021

Related Post