Webinar ESG „od pola do stołu”

 

 

Od pola do stołu – czyli jak ma wyglądać zrównoważony system żywnościowy?” Jest to najnowszy webinar I Kongresu ESG. Debatę zaplanowano na środę 18 maja 2022 r. o godz. 12:00.

 

 

Po wojskowej napaści 24 lutego 2022 roku przez Rosję na Ukrainę, zmieniła się sytuacja żywnościowa na świecie. Przede wszystkim wraz ze wzrostem cen  surowców energetycznych, wzrosły ceny nawozów stosowane w nawożeniu roślin. To przekłada się na wzrost wszystkich produktów żywnościowych. Rosną też koszty związane z transoportem oraz enreiga potrzebną do upraw roślin i zwierząt. Rosja i Ukraina są uznawane za „spichlerze żywnościowe. Fedracja Rosyjska zapowiedziała, że nie będzie sprzedać swojej żywności do państw, które nałożyły na nią sankcje ekonomiczne oraz wspierają Ukrainę. Jednocześnie agresor zablokował porty ukraińskie w basenie morza Czarnego. Do tego dochodzi problem suszy w Europie, która będzie odpowiadać za zmniejszenie plonów. W takiej sytuacji mają być realizowanie koncepcje Unii Europejskiej dotyczące polityki rolnej.

 

W webinarze „Od pola do stołu – czyli jak ma wyglądać zrównoważony system żywnościowy?” I Kongresu ESG będą uczestniczyć: Robert Telus – przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Chibowski – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Andrzej Gantner – Wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności, Jacek Janiszewski – były minister rolnictwa, organizator kongresu społeczno-gospodarczego Welconomy in Toruń i Marcin Mucha – Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Moderatorembędzie: Damian Kuraś – Dyrektor Instytutu ESG, wiceprezes Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego

 

Podczas webinaru „Od pola do stołu – czyli jak ma wyglądać zrównoważony system żywnościowy?” I Kongresu ESG uczestnicy będą dyskutować o: Kluczowych wyzwaniach dla rolnictwa i przetwórstwa w zakresie ESG, jak przeprowadzić transformację produkcji i konsumpcji żywności, by zmniejszyć ślad środowiskowy systemów żywnościowych i wzmocnić odporność na kryzysy, także geopolityczne?, Jak zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe?, Zrównoważony system żywnościowy – zrównoważona produkcja, niedroga żywność, zrównoważona konsumpcja, ograniczanie strat i marnotrawienia żywności, polepszenie dobrostanu zwierząt.

 

 

Webinar „Od pola do stołu – czyli jak ma wyglądać zrównoważony system żywnościowy?” I Kongresu ESG objęty został patronatem honorowym Henryka Kowalczyka – Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wydarzenie będzie transmitowane online na Facebooku: https://fb.me/e/5kbHeLcKL oraz na kanale Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/c/FundacjaXBW/

 

Centrum Informacji /art/ 17.05.2022

Related Post