Wizz Air będzie startował z Radomia a Itaka zwiększa ofertę

 

Centrum Informacji: Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku – cywilny port lotniczy w Radomiu, położony ok. 4 km od jego centrum zyskał nowego przewoźnika. Pierwsze, uruchomione jeszcze w sezonie zimowym 2023-2024 połączenie Wizz Air do Larnaki na Cyprze jest czwartym kierunkiem zapowiedzianym na sezon zimowy z Lotniska Warszawa – Radom po Rzymie, Paryżu i Szarm el-Szejk. Rejsy z radomskiego lotniska już 13 grudnia 2023 roku.

23.000 pasażerów obsłużyło w lipcu Lotnisko Warszawa-Radom

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku od momentu uruchomienia w kwietniu 2023 r. obsłużyło już ponad 86.000. podróżnych i zajmuje coraz mocniejszą pozycję na mapie polskich lotnisk regionalnych. Doskonałe wyniki Lotniska Warszawa-Radom były jednym z argumentów, który sprawił, że Wizz Air zdecydował się uruchomić nowe połączenie.

„Bardzo cieszy decyzja Wizz Air o wyborze radomskiego lotniska.” – Komentuje Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych. – „Jest to fantastyczna dla Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, jak i dla  pasażerów. Jestem przekonany, że połączenie Wizz Air zyska popularność, a baza pasażerska będzie dynamicznie rosła.” – Ma nadzieję Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych.

Rośnie zainteresowanie Lotniskiem Warszawa-Radom

„Jest mi bardzo miło ogłosić nową trasę z Radomia.” – Mówi Sasha Vislaus – manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. – „Ta ekspansja jest świadectwem misji Wizz Air uczynienia podróży lotniczych bardziej dostępnymi i przyjemnymi dla coraz większej liczby pasażerów. Cieszy, że można zaoferować nowe miejsce wypoczynku dla podróżnych, którzy będą korzystać z lotniska w Radomiu. Wizz Air, z niecierpliwością czeka na obsługę pasażerów na tej trasie i zapewnienie im wyjątkowych wrażeń. Podróżni mogą oczekiwać najwyższych standardów obsługi, komfortu i bezpieczeństwa dzięki  nowoczesnej flocie Wizz Air i oddanej załodze, która stara się, aby każdy lot był miły i przyjemny.” – Deklaruje Sasha Vislaus – manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air

Biuro Podróży Itaka zdecydowało o zwiększeniu swojej wakacyjnej oferty z Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. Na ten moment, w sprzedaży na sezon lato 2024 dostępne są już następujące kierunki: Antalya (Turcja), Burgas (Bułgaria), Tirana (Albania) oraz nowe w siatce połączeń – Heraklion (Grecja) i Marsa Alam (Egipt).

Stanisław Wojtera w zarządzie ACI Europe

Biuro Podróży Itaka w pierwszym roku funkcjonowania Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku osiągnęła bardzo dobre wyniki. Skorzystało z niego około 10.000 naszych podróżnych. Obłożenie było na poziomie 95 proc., w związku z powyższym zapadła decyzja o rozwoju liczby kierunków oferowanych z lotniska w Radomiu.” – Wyjaśnia Piotr Henicz – wiceprezes i współwłaściciel „Biura Podróży Itaka Holdings.

„Decyzja Biura Podróży Itaka potwierdza potencjał Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. Dotychczasowa oferta touroperatora spotkała się z dużym zainteresowaniem pasażerów, którzy chętnie podróżowali do Turcji, Bułgarii i Albanii. Dlatego bardzo nas cieszy, że Biuro Podróży Itaka zdecydowało się poszerzyć możliwości wyjazdów wakacyjnych.” – Deklaruje Stanisław Wojtera – prezes Polskich Portów Lotniczych.

Dzięki PPL Baltona bije rekord

W zimowej ofercie Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku znajdą się regularne loty do Rzymu i Paryża, realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, do tego Larnaka na Cyprze oraz czarterowe rejsy do Szarm el-Szejk w Egipcie obsługiwane przez biuro podróży Anex Tour na pokładzie linii Skyline Express. Sezon zimowy na lotniskach startuje razem ze zmianą czasu na zimowy, pod koniec października 2023 r. Rejsy do Egiptu ruszają już od 30 października 2023 r. i będą odbywać się w każdy poniedziałek do 29 kwietnia 2024. Połączenia będą obsługiwane samolotem Boeing 757-300.

Centrum Informacji, /Dec/ 15.10.2023