Wolontariat drogą do wymarzonej kariery

 

 

Już na początku studiów warto pomyśleć o pierwszych doświadczeniach zawodowych, choćby w formie wolontariatu. Jakie to mogą być działania? Podpowiedzi można znaleźć na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl)

 

To właśnie pierwsze zawodowe doświadczenia liczą się bardziej na początku drogi zawodowej niż ukończony kierunek studiów – wynika z badania „Doświadczenie ma znaczenie”, przeprowadzonego przez portal www.Pracuj.pl. 94 proc. respondentów zadeklarowało, że posiada już pierwsze zawodowe doświadczenia. Pierwszą pracę podejmowali oni zwykle około 19. roku życia. 68 proc. zaczynało od zatrudnienia na pełen etat, nieco mniejsza grupa miała styczność ze stażami i praktykami (55 proc.), a mniej niż połowa (48 proc.) podejmowało prace dorywcze lub prace wakacyjne w Polsce (40 proc.).

 

Jedną z osób, która wypowiada się, na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl), na temat wolontariatu jest Grażyna Torbicka – dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”: „Jeśli ktoś chce rzeczywiście zobaczyć, jak tworzy się takie wydarzenie kulturalno-artystyczne, jak np. Festiwal „Dwa Brzegi”, to warto się do nas zgłosić i być wolontariuszem. Jedyny problem jest taki, że my mamy grono wolontariuszy, którzy są z nami przez kolejne lata i nie chcą zwalniać tych miejsc.”  – Wyjaśnia Grażyna Torbicka – dyrektor artystyczna festiwalu.

 

Na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju www.azir.edu.pl i na profilu na portalu społecznościowym facebook (facebook.com/AZiR.edu/) zamieszczane są filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli różnych zawodów, a także nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Filmy nagrane specjalnie dla Akademii Zarządzania i Rozwoju można oglądać bezpłatnie. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Partnerem platformy jest również Program Kariera, tworzony przez Polską Radę Biznesu.

 

Centrum Informacji /KAM/ 27.09.2021

Related Post