Wszystko zależy od Dino

 

 

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Osieka Nad Notecią oczekują na otwarcie jednego z marketów, gdyż nowy obiekt handlowy powiększy ofertę handlową. Pojawiły się dziwne plotki sugerujące, iż to niby „starostwo” opóźnia „wydanie zgody na otwarcie marketu”.

 

W tej sprawie wypowiedział się Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski, który oświadczył:

„Powiat Pilski w żaden sposób nie uczestniczy w procesie „wydawania zgód na otwarcie marketów czy innych budynków”, gdyż żaden starosta w Polsce nie ma takich uprawnień i możliwości. Starostowie wydają jedynie pozwolenia na budowę czyli inicjują początek procesu budowy, ale nie mają żadnych uprawnień „odbiorczych budowy”. – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

 

 

Rola Powiatu Pilskiego w sprawie budowy marketu zakończyła się w dniu 30 grudnia 2019 roku, kiedy zostało wydane pozwolenie budowlane czyli zgodę na rozpoczęcie budowy tego obiektu. Starostwo Pilskie prowadziło sprawę 47 dni, choć przepisy pozwalają nam wykorzystać aż 65 dni.

 

„47 dni czekaliśmy na 1 uzgodnienie od Konserwatora Zabytków, a 11 na uzupełnienie dokumentacji przez inwestora.” – Opowiada Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski. – „Uzyskałem informacje, że Inwestor, którym jest spółka Dino złożyła wniosek o „przyjęcie” zakończeniu budowy, który to wniosek następnie wycofała z instytucji „centralnej” jaką jest Inspektor Nadzoru Budowlanego, który w żaden sposób nie podlega w swoich kompetencjach starostom.” – Tłumaczy Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

 

https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci

 

Wynika z tego, że termin kiedy zostanie uruchomiony market zdecyduje zatem spółka Dino, która musi złożyć właściwy, zgodny z przepisami, projektem i stanem faktycznym wniosek o zakończeniu budowy.

 

Centrum Informacji /DEC/ 21.02.2021

 

 

Related Post