Wyniki finansowe Huawei

 

Huawei ogłosił swoje wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2020 roku. Globalnie przychody koncernu wyniosły w tym okresie 98.600.000.000 USD (671,3 mld CNY), co stanowi wzrost o 9,9 proc. rok do roku. Marża zysku netto wyniosła 8 proc. Wyniki finansowe są zgodne z wcześniejszymi prognozami.

Podczas gdy cały świat mierzy się z pandemią COVID-19, globalny łańcuch dostaw Huawei znajduje się pod silną presją, a produkcja i działalność koncernu stają przed poważnymi wyzwaniami. Koncern dokłada więc wszelkich starań, aby znajdować rozwiązania, dzięki którym nie tylko przetrwa ten trudny okres, ale będzie nadal się rozwijać, spełniając obietnice dane klientom i partnerom biznesowym.

Technologie informacyjne i komunikacyjne stały się dziś podstawą nowoczesnego społeczeństwa i głównym motorem zrównoważonego rozwoju społecznego, gospodarczego i środowiskowego. Huawei wierzy, że szybki i zdrowy rozwój w branży ICT będzie zależał od otwartej współpracy i wzajemnego zaufania. Właśnie dlatego koncern będzie nadal ściśle współpracować z globalnymi partnerami i wykorzystywać innowacyjne technologie telekomunikacyjne do tworzenia nowej wartości dla swoich klientów – pomimo złożonej sytuacji w jakiej obecnie się znajduje. Huawei będzie nadal pomagać w walce z pandemią i jej skutkami, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego i społecznego rozwoju.

Dane finansowe Huawei podane w raporcie zostały opracowane zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej. Kurs wymiany na koniec września 2020 roku: 1 USD = 6,8101 CNY.

Centrum Informacji /KN/ 30.10.2020

Related Post