Wyższa wartość dzięki działaniom ESG

 

W najnowszym badaniu GRESB, oceniającym działania w zakresie zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju (ESG), Spółka Emitel zdobyła rekordową liczbę 90 punktów oraz ponownie otrzymała wyróżnienie 5 gwiazdek. Wynik ten pokazuje, że dbałość o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny są ważne dla przedsiębiorstwa, a działania w tym zakresie są konsekwentnie realizowane.

 

I Kongres ESG: trzeba wykorzystać potencjał zrównoważonego rozwoju!

 

Niezależne badania GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) w Amsterdamie, realizowane są od 2009 r. Każdego roku w ten sposób analizowane są przedsiębiorstwa, zainteresowane ocena, pod kątem, ich działań, w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG). Badanie GRESB uznawane jest za punkt odniesienia dla funduszy, które inwestują w spółki infrastrukturalne i nieruchomości na całym świecie. Z danych Global Real Estate Sustainability Benchmark korzysta ponad 100 inwestorów, zarządzających aktywami o wartości powyżej 22 bilionów dolarów, w celu monitorowania swych inwestycji, porozumiewania się z zarządzającymi nimi przedsiębiorstwami i podejmowania decyzji, prowadzących do większego zrównoważenia branży nieruchomości.

 

Wyróżnienie 5 gwiazdek przyznawane jest przez Global Real Estate Sustainability Benchmark jedynie 20 proc. najlepszych przedsiębiorstw, biorących udział w badaniu. W tym roku Emitel, największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce, uzyskał rekordowe 90 punktów na 100 możliwych, poprawiając ubiegłoroczną ocenę o 4 punkty. Dzięki temu zajął 5. Miejsce, w swojej kategorii i znalazł się w gronie 100 najlepszych podmiotów spośród 549 uczestniczących w badaniu.

 

10 lat Instytutu Biznesu

 

Spółka Emitel poddaje się międzynarodowemu badaniu Global Real Estate Sustainability Benchmark od 2016 r., a kolejne działania w ramach społecznego zaangażowania biznesu, konsekwentnie wprowadzane przez przedsiębiorstwo, mają wpływ na sukcesywny wzrost liczby uzyskiwanych punktów.

 

„Strategia Emitel jest tworzona i realizowana z uwzględnieniem interesów wszystkich grup interesariuszy – właściciela, pracowników oraz klientów i dostawców.” – Wyjaśnia Andrzej J. Kozłowski – prezes zarządu Emitel. – „Należy pamięć o zasadach zrównoważonego rozwoju, a w szczególności potrzebie dbałości o środowisko naturalne. Takie podejście przynosi korzyści przedsiębiorstwu oraz jego otoczeniu, przyczyniając się do podnoszenia jakości życia ludzi. W ten sposób Emitel buduje również własną wartość, ponieważ już dawno minęły czasy, gdy przedsiębiorstwa oceniano wyłącznie na podstawie wyników finansowych.” – Tłumaczy Andrzej J. Kozłowski – prezes zarządu Emitel.

 

Utworzone w 2009 r. GRESB jest niezależnym badaniem zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju firm. Prowadzone badanie jest istotnym punktem odniesienia dla rynków finansowych.

 

Centrum Informacji /KAM/ 1.02.2022

Related Post