Z przewlekłą chorobą nerek można funkcjonować na rynku pracy

 

 

Rozpoczęcie leczenia dializami nie oznacza braku możliwości podjęcia czy kontynuowania życia zawodowego, a także związanych często z pracą podróży służbowych. Pacjenci z chorobami nerek mogą swobodnie przemieszczać się i świadczyć pracę w różnych miejscach zarówno w Polsce jak i na świecie. Wiąże się to oczywiście z pewnymi wyzwaniami. Są one jednak do pokonania. Przed podróżą, oprócz standardowych planów dotyczących wyjazdu, osoby dializowane muszą wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów – sprawdzić lokalizacje najbliższych stacji dializ, zabrać ze sobą dokumentację medyczną i umówić wizyty.

 

Jan Duława: Co dziewiąty Polak nie wie, że ten problem go dotyczy

 

Ponad 20.000 osób w Polsce żyje i dobrze funkcjonuje dzięki dializom. Umożliwia to współczesna medycyna i rozbudowana sieci stacji dializ. Pacjenci dializowani mogą podróżować, o ile oczywiście nie mają przeciwwskazań medycznych. Często, jako wartościowi pracownicy, mają szanse reprezentować swoje organizacje, podczas spotkań służbowych czy też np. podczas sympozjów czy konferencji branżowych. Konieczność poddawania się dializom nie musi być przeszkodą, w realizowaniu swoich planów zawodowych i rozwoju kariery.

 

Dzięki możliwości dializ poza miejscem zamieszkania, osoby z przewlekłymi chorobami nerek mogą nadal funkcjonować na rynku pracy. Mogą podejmować zawodowe wyzwania, nawet jeśli wiążą się one z koniecznością odbywania delegacji, nawet tych zagranicznych. Rozbudowana sieć stacji dializ ułatwia także podróże wakacyjne i zwiedzanie nowych miejsc – samotnie lub z rodziną. Wymagają one trochę więcej dodatkowego planowania, ale z pewnością warto zadbać zawczasu o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu poza miejsce zamieszkania, gdzie pacjent znajduje się pod opieką lekarską.

 

Diaverum, które jest jednym z największych na świecie dostawców usług nefrologicznych, udowadnia, że każdy zasługuje, by żyć pełnią życia, umożliwiając pacjentom, wymagającym dializ, swobodne podróżowanie. Dla swoich pacjentów Diaverum uruchomiło d.HOLIDAY – program dializ, którym można poddać się podczas wyjazdów służbowych czy wakacyjnych. Gwarantuje on im łatwy dostęp do opieki nefrologicznej w regionach lub państwach innych niż ich miejsce zamieszkania. Dzięki ponad 450 ośrodkom dializ Diaverum, na całym świecie, pacjenci mają do wyboru wiele lokalizacji, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pacjenci, pozostający pod opieką Diaverum, mogą swobodnie podróżować mając pewność, że w miejscu przeznaczenia zawsze mogą liczyć na fachową, wysokiej jakości opiekę.

 

Liczby mówią: Choroby nerek

 

Diaverum obecne jest na polskim rynku medycznym od 2001 roku. Wszystkie ośrodki w Polsce ściśle współpracują z lokalnymi placówkami opieki zdrowotnej, co zapewnia optymalną opiekę nad pacjentami. W prowadzonych przez Diaverum 24 ośrodkach dializ, 17 poradniach nefrologicznych i oddziale nefrologicznym leczonych jest ponad 9.000 pacjentów, z czego ok. 2.000 chorych poddawanych jest dializoterapii.

 

Globalnie Diaverum zajmuje się leczeniem chorób nerek już od 30 lat. Obecnie 14 000 pracowników opiekuje się 40.000 pacjentów w 24 państwach, wykonując ponad 6.000.000 zabiegów rocznie. Pacjenci mogą otrzymać wsparcie i opiekę w jednym z ośrodków na całym świecie – tam, gdzie udają się z wizytą służbową czy na urlop. Na stronie Diaverum znaleźć można wyszukiwarkę wszystkich dostępnych ośrodków na całym świecie, co pacjentom z problemami nefrologicznymi może znacznie ułatwić planowanie wyjazdów i kontynuację leczenia w sprawdzonych i bezpiecznych ośrodkach.

 

Centrum Informacji, /KAM/ 26.09.2022

Related Post