Z Ryanair na Maltę

 

Lotnisku w Modlinie rozpoczęło sezon zimowy nowym połączeniem. Kierunek, który będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu przez Ryanair to Malta. To zwiększa możliwości zwiedzania tej wyspy, która ma bardzo ciekawą propozycję turystyczną.

 

Republika Malty jest wyspiarskim, państwem-miastem, położonym w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym, 81 km na południe od Włoch. Obejmuje cały archipelag Wysp Maltańskich. Malta ma historię sięgającą tysięcy lat. W jaskini Għar Dalam odnaleziono ceramikę, stworzoną przez człowieka z około 5.000 r. p.n.e. Pierwsze większe budowle na Malcie – megalityczne świątynie zaczęto budować około 3.600 r. p.n.e. Są one najstarszymi stojącymi budowlami w Europie.

 

Gamechanger na lotnisku w Modlinie

 

Losy wysp maltańskich mają dziś odzwierciedlenie w kulturze, języku i architekturze, czego przykładem jest Valletta z 320 zabytkami, czyniąc ją jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (ang. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organisation, skrót: UNESCO).

 

Współczesna Malta jest krajem rozwiniętym o bardzo wysokim wskaźniku rozwoju społecznego, dobrej jakości życia (w rankingu plasuje się pomiędzy Republiką Federalną Niemiec, Republiką Słowenii i Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii oraz wysokim wskaźniku zadowolenia z życia (14 miejsce na świecie). Malta leży w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego, z krótkimi, bardzo łagodnymi zimami, długim okresem z letnimi temperaturami oraz 300 dniami słonecznymi rocznie. Malta ma interesujące atrakcje naturalne. Obiekty prehistoryczne, starożytne, kościoły, pałace, fortyfikacje, parki atrakcji i ogrody.

 

„Jestem bardzo zadowolony z premierowego połączenia Warszawa-Malta.” – „Mówi Tomasz Szymczak – p. o. prezesa Zarządu Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. – „Warto zaznaczyć, że w zimowym rozkładzie lotów 2021/2022 z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin jest aż 6 nowych połączeń. Jestem przekonany, że Malta stanie się hitem turystycznym naszych pasażerów tej zimy.” – Uważa Tomasz Szymczak – p. o. prezesa Zarządu Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

 

 

Z Modlina do Rygi 5 razy w tygodniu

 

Rozkład lotów na sezon zima 2021/2022 jest jednym z najbardziej rozbudowanych w historii Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. W siatce połączeń Ryanair znajduje się 46 kierunków, do 21 państw w Europie i 2 w Azji, w tym 6 premierowych. Poza Maltą są to: Aarhus, z częstotliwością 2 razy w tygodniu, Helsinki (4 razy w tygodniu), Koszyce (2 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu) i Sztokholm (5 razy w tygodniu).

 

Lotnisko Warszawa/Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia pierwszych połączeń, skorzystało z niego ponad 19.000.000 pasażerów.

 

Centrum Informacji /KAM/ 06.11.2021

Related Post