Żabka coraz smaczniejsza

 

Żabka Polska zakupiła większościowy pakiet akcji Maczfit Foods , lidera rynku cateringu dietetycznego w Polsce. Spółka zostanie włączona w strukturę tworzącej się Grupy Żabka. Maczfit powstał w 2015 r. za sprawą wizjonerskiego twórcy Macieja Lubiaka, sportowca, restauratora i przedsiębiorcy. Założyciel i mniejszościowy udziałowiec pozostanie zaangażowany w roli prezesa.

 

Transakcja zwiększa potencjał Żabki który pozwoli skutecznie rozwijać sieć sklepów, ich format i asortyment. Dzięki temu możliwe będzie podejmowanie szerszych działań na rzecz innowacji i wytyczania nowych kierunków rozwoju przedsiębiorstwa. Włączenie asortymentu Maczfit Foods do oferty Żabki oznacza poszerzenie propozycji o segment cateringu dietetycznego, który fiest mocno oczekiwany przez coraz większą grupę klientów, którzy chcą się odżywiać w sposób świadomy, kontrolowany i co najważniejsze zdrowy

 

Modern convenience stało się trwałym trendem

 

Zakup Maczfit Foods to także element procesu tworzenia Grupy Żabka oraz dalszy krok marki w kierunku rozwoju dwóch obszarów. Pierwszy z nich to „modern convenience”, czyli ułatwianie życia poprzez odpowiadanie na potrzeby klientów, związane z oszczędnością czasu i dbaniem o zdrowie.

 

Włączenie Maczfit Foods do Grupy Żabka to element naszej długofalowej strategii rozwoju w obszarze convenience, która zapewni nam skuteczne odpowiadanie na potrzeby milionów klientów. Nowa struktura organizacyjna, o której poinformowaliśmy na początku 2021 r., pozwoli poszerzać zakres działalności o kolejne obszary biznesowe, m. in. takie jak catering dietetyczny, w ramach którego funkcjonuje Maczfit Foods. – Wyjaśnia Tomasz Suchański – prezes zarządu, CEO Grupy Żabka.

 

Drugi obszar to integracja rozwiązań e-commerce, którą Żabka realizuje już od kilku lat. W efekcie Spółka buduje ekosystem rozwiązań dla konsumenta, z których może on korzystać w różnych momentach codziennego życia.

 

Niezmiernie się cieszę, że Żabka zostanie nowym większościowym udziałowcem Maczfit Foods. – Oświadcza Piotr Noceń – współzałożyciel i partner zarządzający funduszu Resource Partners. – Chciałbym podkreślić, że w ciągu ostatnich 2 lat Społka skokowo zwiększył skalę działania, wchodząc na nowe rynki oraz rozszerzając swoją nowoczesną ofertę. Nasza inwestycja pozwoliła na dostosowanie mocy produkcyjnych, zwiększenie zatrudnienia, a także znaczące poprawienie rentowności spółki. Mam nadzieję, że dołączenie do wiodącej polskiej grupy handlowej, jaką jest Żabka, pozwoli Maczfit Foods kontynuować wyśmienite tempo wzrostu. – Jest przekonany Piotr Noceń – współzałożyciel i partner zarządzający funduszu Resource Partners.

 

 

Cieszymy się, że Grupa Żabka dostrzegła nasz potencjał i dzięki jej ekosystemowi będziemy mogli zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie klientów. Już teraz jesteśmy liderem rynku cateringu dietetycznego w Polsce, decyzja Żabki sprawia, że w kolejnych latach nasz rozwój nabierze jeszcze szybszego tempa. Naszą misją jest wsparcie prozdrowotnych wyborów Polaków – Żabka jako organizacją promująca zrównoważony styl życia jest dla nas najlepszym partnerem. – Deklaruje Maciej Lubiak – prezes Maczfit Foods.

 

Centrum Informacji /KAM/ 18.03 .2021

Related Post