Znani menedżerowie w Akademii Zarządzania i Rozwoju

 

„Same studia nic nie dają.” – Uważa Marek Cywiński, prezes KapschTelematic Services, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). Według niego, studia mogą zapewnić jedynie podstawę do tego, aby się rozwijać. Natomiast Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska, zaznacza, że w kontekście zawodów przyszłości bardzo atrakcyjna jest obecnie informatyka i pokrewne kierunki studiów, ze względu na ogromne tempo rozwoju technologii informatycznych.

http://azir.edu.pl/

Na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery.

„Studia same nic nie dają. Jeżeli nie dam od siebie tego, co maksymalnie powinienem dać, to studia mogą być tylko przygodą, bardzo nudną i uciążliwą przez wiele lat. Mówię to z perspektywy absolwenta Politechniki Śląskiej, ale też z perspektywy 20 lat pracy jako nauczyciel akademicki.” – Podkreśla Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services (spółki, która wdrożyła w Polsce system poboru opłat drogowych viaTOLL). Dodaje, że studia zapewniły mu przede wszystkim solidne podstawy, ale jednocześnie nie ograniczają go zawodowo, umożliwiając sprawdzanie swoich kompetencji również w obszarach niezwiązanych z ukończonym kierunkiem.

https://azir.edu.pl/wyklad/same-studia-nic-nie-daja/

Z kolei o dobrych perspektywach dla informatyków opowiada na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. – „Studiowałem informatykę na Politechnice Warszawskiej, natomiast już na początku mojej kariery czułem, że sama informatyka jako taka może nie być wystarczająca w tak szybko zmieniającym się świecie.” – Zaznacza Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. W związku z tym zdecydował się ukierunkować swoją zawodową drogę w stronę zarządzania systemami i projektami związanymi z nowoczesnymi technologiami.

https://azir.edu.pl/wyklad/chec-uczenia-sie-skrupulatnosc-i-pracowitosc-to-podstawy-w-informatyce/

Ryszard Hordyński wyjaśnia, że technologie informatyczne będą się rozwijać w ogromnym tempie. W związku z tym wszelkie kierunki studiów związane z informatyką oraz kierunki pokrewne są bardzo atrakcyjne. – „Już dzisiaj wiadomo, że w Polsce brakuje kilkudziesięciu tysięcy informatyków. Na całym świecie te liczby idą wręcz w miliony.” – Podkreśla dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Akademii Zarządzania i Rozwoju to inicjatywa Instytutu Biznesu. Partnerem strategicznym jest Żabka Polska.

 

Centrum Informacji /KD/ 9.11.2020

 

Related Post