Zwycięzca XIV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

 

Grupa Mlekovita została zwycięzcą XIV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, przeprowadzonego przez Polską Izbę Mleka. Zestawienie wyróżnia podmioty gospodarcze, które mogą się pochwalić szczególnymi osiągnięciami m. in.: w dziedzinie innowacji i zrównoważonego rozwoju. XIV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich został ujawniony na uroczystej Gali, podczas 18. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

 

Mlekovita poszerza się

 

„Jestem dumny, że Mlekovita po raz kolejny wypracowała sukces, który potwierdza dzisiejsze zwycięstwo w XIV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Dziękuję rolnikom, wybitnym hodowcom – dostawcom mleka, pracownikom, służbom weterynaryjnym, administracji rządowej, samorządom, mediom oraz przede wszystkim konsumentom. Trzeba wiedzieć, że branża mleczarska jest bardzo trudna i wymagająca, mamy bardzo trudny ores, wywołany sytuacją związaną z pandemia koronawirusa SARS-CoV-2.” – Powiedział Dariusz Sapiński prezes zarządu Grupy Mlekovita podczas uroczystej Gali 18. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. – „Cieszę się, że Mlekovita stale się rozwija, jest motorem napędowym i wzorem dla branży. Dbamy nie tylko o ekonomikę, ale przede wszystkim o zdrowie społeczeństwa w Polsce i za granicą. Wygrywamy nie tylko ceną, ale jakością i smakiem.” – Uważa Dariusz Sapiński prezes zarządu Grupy Mlekovita. – „Pomimo że jesteśmy liderem w mleczarstwie, musimy walczyć o swoje miejsce na rynku z potentatami z całego świata, z wielkimi międzynarodowymi korporacjami i przebijamy się coraz mocniej, tworząc nowe zakłady, nowe produkty. Rozwijamy się bardzo szybko i notujemy systematyczny wzrost obrotów.” – Dodaje Dariusz Sapiński prezes zarządu Grupy Mlekovita.

 

W 2020 r., którego dotyczy ranking, Grupa Mlekovita osiągnęła rekord – ponad 5.600.000.000 zł przychodu. Wartość eksportu wyniosła zaś 1.600.000.000 zł. Ponad 1.000 wytwarzanych przez Mlekovitę produktów dostarczane jest nie tylko do sklepów w całej Polsce, ale także do 167 krajów na świecie.

 

Liczby mówią: Mlekovita

 

Grupa Mlekovita zainwestowała w 2020 r. ponad 100.000.000 zł w rozwój bazy technicznej i technologicznej: w zakładzie w Pilicy uruchomiła pierwszą w Polsce linię technologiczną do produkcji batoników twarogowych marki MiaMu, a w oddziale w Świeciu – linię do produkcji mleka zagęszczonego w tubkach pod marką Wypasione i masy krówkowej pod marką Kajmak Kuchmistrza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i realizując strategię społecznej odpowiedzialności, w 2020 roku Mlekovita uruchomiła również nowe kanały sprzedaży – 2 sklepy internetowe, dzięki którym można szybko i łatwo zamówić produkty z dostawą w każdy zakątek Polski: mlekovitka.pl z szerokim asortymentem produktowym oraz sba.com.pl z ofertą produktów wysokobiałkowych, skierowanych przede wszystkim do osób aktywnych fizycznie.

 

Centrum Informacji /KAM/ 12.09.2021

Related Post